09158989340

معرفی کامل انواع جلد سررسید

جلد سررسید نخستین موردی است که فرد با آن ارتباط برقرار می‌کند. بنابراین بخش مهمی از سالنامه است. به همین دلیل باید در شناخت و انتخاب درست جلد برای سررسید دقت شود. در این مقاله شما را با انواع جنس جلد سررسید آشنا می‌کنیم تا بتوانید یک انتخاب هوشمندانه برای هدایای تبلیغاتی داشته باشید.

جلد چرم مصنوعی

چرم مصنوعی به لحاظ ظاهری مانند چرم طبیعی است و تفاوت آن در قیمت است. قیمت چرم مصنوعی پایین تر است و از لحاظ تنوع رنگ نسبت به چرم طبیعی برتری دارد. مزیت دیگری که این نوع از چرم دارد این است که بافت های آن در سایز های ریز و درشت موجود هستند. همچنین جنس چرم مصنوعی می‌تواند براق یا مات باشد. کیفیت جنس در چرم مصنوعی به گونه‌ای است که اگر در شناخت آن دقت کافی نداشته باشید امکان انتخاب چرم بی کیفیت زیاد است.

شرکت بماگ که در تولید و طراحی انواع سررسید فعالیت می‌کند، بهترین جنس را برای جلد محصولات استفاده می‌کند که دارای ماندگاری و دوام عالی هستند. بهترین روش برای درج لوگو روی این جلد استفاده از پلاک فلزی است که ظاهر خیلی شیکی را به وجود می‌آورد.

جلد جیر

جلد جیر به دلیل داشتن قابلیت رنگ کردن دارای تنوع بالایی است. این نوع جلد دارای ظاهر زیبایی است و طرفداران زیادی دارد.

یک فاکتور خوب برای اندازه گیری کیفیت جیر میزان تراکم پرز های آن است و هر چه تراکم پرز های جیر بیشتر باشد باکیفیت تر است. همچنین جیر های بی کیفیت چسب را از خود عبور می‌دهند و لکه های تیره روی سالنامه ایجاد می‌کنند.

برای درج لوگو بر روی جیر از لیزر استفاده می‌شود زیرا با تغییر رنگی که ایجاد می‌کند ظاهر خوبی ایجاد خواهد شد. دلیل استفاده نکردن از پلاک فلزی پرز های جیر است که باعث می‌شوند پلاک از جلد جدا شود.

جلد ترمو

ترمو چرم همان چرم مصنوعی است با این تفاوت که دارای ضخامت کمتر و کیفیت بالاتری است. بهای ترمو نسبت به چرم بالاتر است و نسبت به حرارت تغییر رنگ می‌دهد. معیار سنجش کیفیت جنس ترمو این طور است که هرچه جنس باکیفیت تر باشد، داغ خور بیشتری دارد. به این معنا که هنگام چاپ لوگو بر ترمو در روش های داغکوب و لیزری هرچه ترمو تغییر رنگ بیشتری بدهد، باکیفیت تر است.

جلد سررسید گالینگور

جنس گالینگور تنوع زیادی از نظر بافت، رنگ و کیفیت دارد. گالینگور یک لایه کاغذ است که روی آن پی وی سی لمینت می‌شود. گالینگور های وارداتی دارای قیمت بالایی هستند. جالب است بدانید که ضخامت گالینگور نسبت به چرم و ترمو کمتر است. گالینگور با انواع چسب سازگار است و کاربرد زیادی دارد.

برای چاپ لوگو روی جلد گالینگور از روش لیزر مستقیم استفاده نمی‌شود. به غیر از این روش دیگر موارد کاربرد دارند.

جلد سلفونی

بیشترین کاربرد جلد های سلفونی در تولید سالنامه های اختصاصی است. جلد سلفونی این گونه تولید می‌شود که طرح به روش افست روی کاغذ گلاسه چاپ می‌شود و برای افزایش استحکام کاغذ و جلوگیری از پارگی کاغذ روی آن را یک لایه سلفون می‌کشند.

پوشش سلفون با کیفیت زیادی روی جلد کشیده می‌شود تا از ایجاد لکه در نواحی تیره جلوگیری به عمل آید. یک جلد سلفونی با طراحی باکیفیت به گونه ای تولید می‌شود که فضای روی کار، پشت کار و عطف سررسید با جلد دیزاین شده هماهنگ باشد.

برای چاپ لوگو روی جلد سفونی از روش چاپ مستقیم روی کاغذ گلاسه استفاده می‌شود.

جلد چرم طبیعی

در سفارشات سررسید با تیراژ بالا از جنس چرم طبیعی استفاده نمی‌شود زیرا عملیات تولید سخت و هزینه های بالایی دارد. این نوع چرم برای کسانی که به دنبال سررسید لوکس هستند مناسب است. جلد چرم دارای ظاهر بسیار لوکسی است و دوام آن بسیار زیاد است. اگر به دنبال هدیه تبلیغاتی اختصاصی در تیراژ کم هستید و می‌خواهید به فرد مهمی هدیه بدهید، جلد چرم طبیعی را انتخاب کنید. برای درج لوگو روی چرم طبیعی از روش های داغکوب، پلاک فلزی، نقره کوب و طلاکوب استفاده می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب
آخرین نوشته ها

هدایایی تبلیغاتی پول تیکت

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

فروشگاه
0 موارد محصول
حساب کاربری من