09158989340

بهترین گلدان برای هدیه دادن در سازمان‌ها

بهترین گلدان برای هدیه دادن در سازمان‌ها (The best vase to give as a gift in organizations)؛ یعنی ظروف تبلیغاتی که بتوان در آن گل و گیاه قرار داد و به عنوان هدیه در سازمان خود به همکاران یا رئیس اداره کادو بدهید. قبل از انتخاب گلدان جهت هدیه‌های سازمانی بهتر است که انواع آن را بشناسید تا بتوانید بهترین گلدان را برای کادو به همکاران خود انتخاب کنید. انواع گلدان هدیه شرکتی:

 • گلدان‌های سفالی
 • گلدان‌های سرامیکی
 • گلدان‌های پلاستیکی
 • گلدان‌های فلزی
 • گلدان‌های چوبی
 • گلدان‌های سیمانی یا بتنی
 • گلدان‌های فایبرگلاس
 • گلدان‌های کاغذی
 • گلدان‌های الیافی

گلدان‌های سفالی

گلدان‌های سفالی (Clay pots)؛ یعنی گلدان‌هایی که با استفاده از خاک رس ساخته شده‌اند. این گلدان‌ها به دلیل داشتن جنس طبیعی خود می‌توانند بهترین حس و حال را به خانه افراد بدهند. تنها همین دلیل باعث می‌شود تا افراد گلدان سفالی را بهترین گلدان برای هدیه در سازمان‌ها بدانند. این گلدان حساسیت خاصی ندارد و اکثر گل‌های موجود در بازار را می‌توان درون آن کاشت. تنها عیبی که می‌توان رو این گلدان‌های سفالی در نظر گرفت وزن زیاد آن‌ها است که همین موضوع باعث می‌شود برای نگهداری در حیاط مناسب‌تر باشند، زیرا وزش باد نمی‌تواند برای آن‌ها مشکل ساز باشد. این گلدان به دلیل جنسی که دارد هنگام آب دادن به گل باید مقدار زیادی آب بدهید، زیرا مقداری از آب را به خودش جذب کرده و نمی‌گذارد آب به گیاه برسد. برای همین باید مقدار قابل قبولی آب به گیاه برسانید.

گلدان‌های سرامیکی

گلدان‌های سرامیکی (Ceramic vases)؛ یعنی ظروف نگهداری گل و گیاهی که از جنس سفال ساخته شده‌اند. برای ساخت این گلدان سفال را در کوره‌هایی با دمای بالا قرار می‌دهند تا تخلخل و آسیب پذیری آن به شدت کاهش یافته تا بتواند بیشترین مقاومت را داشته باشد. روی این گلدان معمولا لعاب سرامیکی می‌زنند تا جلوه زیبایی پیدا کند. اگر می‌خواهید گلدان‌های سرامیکی را برای هدیه‌های تبلیغاتی انتخاب کنید، این ظروف نگهداری گل و گیاه بیشتر مناسب گیاهانی هستند که جای مرطوب‌تری نیاز دارند. زیرا مانند گلدان سفالی سریعا آب را به خودشان جذب نکرده و آب درون خاک حفظ می‌شود. دوام سرامیک نسبت به نمونه سفالی قطعا بیشتر است، اما اینکه کدام یک را برای هدیه انتخاب کنید، بسته به انتخاب و سلیقه شماست. این نمونه نسبت به سفالی مقداری گران‌تر بوده و طرح‌های بسیار زیادی دارد که می‌تواند پاسخگوی هر سلیقه‌ای باشد.

گلدان‌های پلاستیکی

گلدان‌های پلاستیکی (Plastic pots)؛ یعنی ظروف محل نگهداری گل که از جنس پلاستیک هستند. این گلدان به دلیل جنسی که دارد می‌تواند در انواع رنگ‌ها و نمونه‌ها وجود داشته باشد که این موضوع دست باغبان‌ها را باز می‌گذارد و در سال‌های زیادی می‌تواند شریک گل‌های شما باشد. انتخاب این گلدان می‌تواند برای شما مزیت‌های زیادی به همراه داشته باشد که به شرح زیر است:

 • ارزان
 • طرح‌های متنوع
 • سبک

این گلدان مانند دو نمونه قبلی نیست که بتواند آب را به خودش جذب کند، پس شما باید آبی که مورد نیاز گیاه است را به اندازه بدهید و این گزینه را حتما مدنظر داشته باشید که هیچ جذبی توسط پلاستیک صورت نمی‌گیرد. در نتیجه اگر آبی زیادی در داخل گلدان ریخته شود، ممکن است گیاه را پوسیده کرده و یا خراب کند.

گلدان‌های فلزی

گلدان‌های فلزی (Metal pots)؛ یعنی گلدان‌هایی که ساخت آن‌ها با استفاده از فلز بوده و مواردی مانند: آلومینیوم، روی، مس، سرب و استیل می‌تواند در ساخت این مدل استفاده شود. اگر می‌خواهید گلدانی فلزی برای هدیه به رئیس اداره انتخاب کنید، حتما جنس آن را آلومینیومی انتخاب کنید، زیرا این فلز به هیچ وجه زنگ نمی‌زند و از وزن سبک‌تری نسبت به سایر فلزها برخوردار است. احتمال خراب شدن این نوع گلدان نزدیک به صفر است، در نتیجه اگر برای کادو دادن به همکاران خود در سازمان بخواهید از این نمونه استفاده کنید، حتما تا سال‌های سال در یادها باقی خواهید ماند. تنها نکته‌ی منفی گلدان فلزی قابل استفاده نبودن در زیر نور مستقیم آفتاب است. یعنی اگر گلدان فلزی را به صورت مستقیم در زیر نور آفتاب یا در حیاط قرار دهید، ممکن است که گرمای زیادی به خود جذب کند که در انتها منجر به خراب شدن گل‌های داخل شود.

گلدان‌های چوبی

گلدان‌های چوبی (Wooden pots)؛ یعنی ظروف نگهداری برای گل و گیاه که جنس آن‌ها از چوب باشد. یکی از بهترین انتخاب‌ها برای گلدان هدیه شرکتی استفاده از جنس چوبی آن است که می‌تواند مزایای زیادی برای شما و شخص هدیه گیرنده داشته باشد، این موارد به شرح زیر است:

 • زیبایی طبیعی و خاص
 • قابلیت حکاکی روی چوب آن‌ها
 • قابلیت استفاده درطولانی مدت
 • قابلیت رنگ آمیزی و تعمیر در صورت وجود مشکل
 • مقاومت بالا در برابر سرما

تنها عیبی که می‌توان برای گلدان چوبی در نظر گرفت، جنس چوبی آن است. زمانی که شما به گیاه داخل گلدان چوبی بدهید، جنس آن باعث می‌شود تا آب به راحتی جذب گلدان شود و برای مدت زیادی آن را مرطوب نگه‌دارد که این مورد برای گیاه سم است، زیرا باعث پوسیدگی و خرابی گل داخل آن می‌شود. برای حل این موضوع باید مقداری لایه پلاستیکی در گلدان قرار دهید تا آب به راحتی وارد بافت گلدان نشود، اما مقداری وسوراخ برای زهکشی قرار دهید تا آب داخل گلدان بتواند به راحتی تخلیه شود.

گلدان‌های سیمانی یا بتنی

گلدان‌های سیمانی یا بتنی (Cement or concrete pots)؛ یعنی مدل‌هایی با استفاده از موادی مانند سیمان یا بتن ساخته شوند. این جنس به دلیل متفاوت بودن با سایر مدل‌ها نسبتا طرفداران زیادی دارد که توانسته‌اند در دکوراسیون خانه بسیار تاثیر گذار باشند. به دلیل جنس مستحکم و خوبش می‌توان آن را در فضای باز و فضای بسته استفاده کرد که محدودیتی در این مورد نیست. به دلیل وزن بالا می‌توان آن را در حیاط خانه یا فضای باز استفاده کرد و از این موضوع مطمئن بود که وزش باد نمی‌تواند آن را تهدید کند. از لحاظ عایق بودن هم گزینه مناسبی است زیرا نور خورشید را جذب نکرده و در برابر ضربات بازی کودکان یا موارد دیگر می‌تواند مقاومت بسیار خوبی داشته باشد.

گلدان‌های فایبرگلاس

گلدان‌های فایبرگلاس (Fiberglass pots)؛ این گلدان‌ها معمولا از مخلوط رزین و الیاف شیشه تولید می‌شوند. قالب این نوع از گلدان معمولا شبیه گلدان‌های سفالی و سرامیکی است که برخی اوقات برای تهیه آن کمی آهک به مخلوط رزین اضافه می‌کنند تا بافت و شکل بهتری داشته باشد.

مواد تشکیل دهنده این گلدان معمولا در طبیعت تجزیه نشده و سال‌های زیادی برای این کار طول می‌کشد، اما مزایای دیگری دارند که شاید هر شخصی را ترغیب به خرید کند. موارد زیرا مزایای فایبرگلاس هستند:

 • سبک
 • بادوام
 • شبیه به گلدان‌های سفالی
 • تحمل دمای بالا
 • غیر متخلخل (آب را به خود جذب نمی‌کنند)

گلدان‌های کاغذی

گلدان‌های کاغذی (Paper vases)؛ جنس این نوع گلدان معمولا از موادی مانند کاغذ بوده که برای کشت سبزیجات و یا گیاهان بند انگشتی مناسب است. جنس کاغذ معمولا می‌گذارد تا هوا راحت‌تر به ریشه گیاه برسد، در این صورت می‌توان انتظار رشد بهتری از گیاه را داشت. به دلیل جنس کاغذی خود نمی‌گذارد تا نوسانات دمایی روی آن تاثیر چندانی بگذارد.

گلدان کاغذی همانند لیوان کاغذی قابل تجزیه بوده که باعث می‌شود تا آسیبی به محیط زیست وارد نشود اما تنها عیبی که دارد، شما را مجبور به این می‌کند تا هر سال آن را عوض کنید.

گلدان‌های الیافی

گلدان‌های الیافی (Fiber pots)؛ یعنی نوع سازنده این مدل از الیاف (غلاف و پوسته‌ی نارگیل) بوده و از نظر اقتصادی برای شما مقرون به صرفه خواهد بود. در کنار این موضوع سبک بودن را هم به آن اضافه کنید تا بهترین گلدان برای هدیه در سازمان باشد. یکی از مزایای آن را می‌توان قابل بازیافت بودن آن در نظر گرفت که برخی از مزایای گلدان‌های کاغذی شامل این مورد هم می‌شود. به جز غلات شاید در ساخت آن از پوسته غلات و سایر پوسته‌ها هم استفاده شود. این گلدان می‌تواند ابعاد مختلفی داشته باشد که از 3 سانتی‌متر شروع شده و تا بالاتر ادامه خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب
آخرین نوشته ها

هدایایی تبلیغاتی پول تیکت

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

فروشگاه
0 موارد محصول
حساب کاربری من