09158989340

نکات طراحی و چاپ تقویم تبلیغاتی

نکات طراحی و چاپ تقویم تبلیغاتی عبارت است از مواردی که باید رعایت شوند تا تقویم تبلیغاتی باکیفیت ایجاد شود. اگر یک تقویم خوب ساخته شود، تبلیغ برند به درستی انجام خواهد شد. نکاتی در این مورد مطرح است که در این مقاله به بیان آن ها پرداخته شده است. با این مطلب از سایت طراحی ماگ تبلیغاتی با ما همراه باشید.

1. مخاطب شناسی

برای یک طراحی تقویم موفق تبلیغاتی نیاز است که مخاطب را به درستی بشناسیم. برای مثال باید بدانیم که استفاده وی از تقویم شخصی است یا سازمانی و اینکه هدف او داشتن جزئیات تاریخ است یا تنها قصد استفاده کلی از تقویم را دارد.

2. سادگی

تقویم تبلیغاتی باید به طوری طراحی شود که مخاطب اطلاعات موردنیاز خود را به سادگی و سرعت پیدا کند.

3. خوانایی

فونت و سایز آن باید به طوری باشد که فرد بتواند در عین سادگی و راحتی اطلاعات تقویم را بخواند.

4. موضوع مناسب

موضوعی مناسب برای تقویم انتخاب کنید که دارای مفهوم مناسب باشد و با ایده های خلاقانه و جذاب بتواند هویت شرکت شما را نشان دهد. طرح و رنگ تقویم باید به گونه ای باشد که با هویت سازمان شما هماهنگ باشد.

5. انتخاب تصویر

تصویر تبلیغاتی باید به طور مناسبی نشان دهنده موضوع تقویم باشد و با کسب و کار شما هماهنگ باشد.

6. تعداد صفحات تقویم را مشخص کنید

برای مشخص شدن تعداد صفحات تقویم ابتدا باید مشخص شود که چند ماه در یک صفحه قرار می‌گیرد و بعد از آن باید مشخص کنیم که چاپ دو طرفه یا یک طرفه باشد.

7. فضای خود را به درستی انتخاب کنید

هر تقویمی دارای اندازه و نوع به خصوصی است و با توجه به این موارد باید محتوا و تصاویر مناسب را در آن قرار دهید به گونه ای که تقویم نه خیلی شلوغ باشد و نه دارای فضای خالی زیادی باشد. این باعث می‌شود که تقویم شما چشم نواز باشد و فرصت هایی برای برجسته کردن چیز هایی که اهمیت دارند فراهم شود.

8. تبلیغ مناسب

تبلیغات روی تقویم بسیار مهم است. برای مثال اگر رستوران دارید باید تصویر منوی خود را در صفحات مختلف قرار داده و به این طریق خدمات و غذا های رستوران خود را تبلیغ کنید. همچنین اگر طرح خاصی برای قیمت گذاری و فروش محصولات دارید بهتر است که جداول مناسبی برای این کار طراحی کنید.

9. استراتژی چاپ مناسب را انتخاب کنید

بعد از طراحی کردن تقویم نوبت به چاپ آن می‌رسد. برای مشخص شدن استراتژی پرینت تقویم باید مشخص شود که نوع اتصال آن سیمی یا دوختی باشد. همچنین نوع کاغذ براق یا مات باشد. دقت کنید که سبک و موضوع تقویم باید با نوع چاپ هماهنگ باشد.

10. نوع چاپ و رنگ های مناسب را انتخاب کنید

با توجه به جنس کاغذ تقویم، باید جوهر مورد استفاده برای چاپ تقویم و همچنین دستگاه و مدل چاپ مناسب انتخاب شود.

11. هدف قرار دادن علاقه مندی های مخاطب

ابتدا می‌بایست علاقه مخاطب را درک کرد و بعد از آن با قدرت تخیل اقدام به طراحی تقویم جالب نمود که بتواند بهترین ارتباط را مخاطب برقرار کند. این برقراری ارتباط و پوشش دادن علاقه مندی های مخاطب نقش بسزایی در کیفیت انتقال موضوع تقویم به فرد دارد. این اصل در مورد دیگر هدیه های تبلیغاتی نیز برقرار است.

12. در تقویم فضای خالی قرار دهید

در این کار زیاده روی نکنید و فضایی را برای مخاطب قرار دهید تا او بتواند اطلاعات مدنظر خود را روی تقویم بنویسد. صاحبان مشاغل و حتی افرادی که از تقویم در خانه استفاده می‌کنند ممکن است احتیاج پیدا کنند روی تقویم اطلاعاتی را بنویسند.

13. نمایش لوگو

نشان واره کسب و کار شما نشان دهنده هویت برند و محصولات یا خدماتی است که ارائه می‌دهید و بنابراین باید این نماد تصویری از کسب و کار خود را در جای مناسبی از تقویم قرار دهید.

14. نمایش اطلاعات تماس

اطلاعات تماس مهمترین قسمت طراحی تقویم است که باید با فونت و رنگ مناسب انجام شود و برای درج آن در صفحه قسمت مناسبی را در نظر بگیرید. این گونه افرادی که با استفاده کردن از تقویم راغب به دریافت محصولات یا خدمات شما شده اند می‌توانند به مشتریان شما تبدیل شوند. حتما شماره تماس، آدرس دفتر و آدرس وب سایت و شبکه های اجتماعی خود را روی تقویم و به شکل گفته شده چاپ نمایید.

15. نمایش مناسب روز های تعطیل

روز های تعطیل را با رنگ مناسبی روی تقویم تبلیغاتی چاپ نمایید تا به راحتی قابل تشخیص باشند.

16. انتخاب قالب مناسب

برای دیزاین کردن تقویم تبلیغاتی می‌توانید از قالب های متفاوتی مانند ماهیانه، سالیانه و هفتگی استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب
آخرین نوشته ها

هدایایی تبلیغاتی پول تیکت

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

فروشگاه
0 موارد محصول
حساب کاربری من