ابزار تبلیغاتی

ابزار تبلیغاتی؛ یعنی ابزارآلاتی پرکاربرد که در زندگی روزمره انسان‌ها استفاده می‌شود، شاید شما این ابزارها را در منزل، محل کار، ماشین و… در جهت تعمیرات به کار ببرید. از این ابزار می‌توان در جهت تبلیغات هم استفاده کرد، به طوریکه برند خود را روی ابزارها چاپ کنید و به عنوان هدیه مناسبتی به دوستان، همکاران، کارمندان و… بدهید.

در دریای رقابت میان کسب و کارها، جذب مشتریان جدید و حفظ مشتریان قدیمی برای هر کسب و کاری از اهمیت حیاتی برخوردار است. ابزارهای تبلیغاتی به عنوان ابزار قدرتمند بازاریابی، به شما کمک می‌کنند تا پیام برند خود را به مخاطبان مورد نظرتان برسانید و آنها را به خرید محصولات یا خدماتتان ترغیب کنید. در این مقاله، به بررسی انواع ابزارهای تبلیغاتی، مزایا و معایب آنها و نحوه انتخاب ابزار مناسب برای کسب و کارتان می‌پردازیم.

هیچ محصولی یافت نشد.

محصولات هدایای ابزار تبلیغاتی

محصولات هدایای ابزار تبلیغاتی؛ این کادوها و پیشکش‌ها بار بخش بازاریابی و برندینگ یک سازمان را به دوش می‌کشند. این هدیه‌ها می‌توانند در مناسبت‌های مختلفی که در تقویم شمسی و میلادی وجود دارند به بهانه‌های مختلف داده شوند تا افراد بتوانند با آرم و مدل کسب و کار شما آشنا شوند و در نیمه دیگر سکه شما بتوانید از این طریق محصولات و خدمات خود را به افراد مختلف بشناسانید. هدیه تبلیغاتی معمولا در دسترس‌ترین وسیله‌ای است که یک سازمان می‌تواند به مردم و افراد هدیه دهد و این کار باعث می‌شود تا همیشه جلوی چشم یک سری از افراد و دایره افراد آشنای طرف مقابل قرار بگیرد زیرا هدیه به صورت کاربردی بوده و می‌تواند در مکان‌های مختلف همراه انسان‌ها قرار بگیرد.

دومین نکته‌ای که باید مورد توجه قرار بگیرد، خلاقانه بودن پکیجینگ و محصولات داخل آن است که افراد بتوانند از دریافت آن خوشحال شده و مشکلی در زندگی آنان را حل کند. ما به عنوان یک وبسایت مرجع هدایای تبلیغاتی پیشنهاد می‌کنیم تا گیفت تبلیغتای که می‌خواهید به کاربران و افراد مختلف هدیه دهید، 4 ویژگی منحصر به فرد داشته باشد تا بتواند برند شما را در ذهن افراد تثبیت کند:

  • کاربردی باشد.
  • طول عمر زیادی داشته باشد.
  • به واسطه کاربردی بودن همواره در جلوی چشم افراد قرار بگیرد.
  • خلاقانه بودن آن بسیار کار را متمایز می‌کند.

انواع ابزار تبلیغاتی

اگر کادوهایی که می‌خواهید به کارمندان یا افراد خاصی هدیه دهید بدون برنامه باشد، قطعا اثر معکوسی دارد و نمی‌توان انتظار داشت که از مشتری معمولی به مشتری وفادار تبدیل شود. شاید همین روند معکوس او را وادار کند تا از رقیب شما محصولات یا خدمات خود را بگیرد. در نتیجه باید با هدف خاص تبلیغاتی و در سر موعد مقرر خود این کار را انجام داد. اگر می‌خواهید با برخی از هدایا تبلیغاتی و کاربردی آشنا شوید که می‌تواند در زندگی روزمره هر شخصی استفاده شود، موارد زیر می‌تواند بهترین گزینه باشد:

ابزار چند کاره

این ابزار را می‌توان یکی از هدایایی دانست که به کار اکثر خانواده‌ها و افراد می‌آید، زیرا می‌توان از آن در همه موقعیت‌ها استفاده کرد. به عنوان مثال در تمام منازل پیچ گوشتی، چهار سو، چاقو و... حتما وجود دارد تا در مواقع لزوم بتوان از آن استفاده کرد. این ابزار چون در مواقع خاص به کار انسان‌ها می‌آید، می‌توان انتظار داشت که برند شما را به عنوان یک برند کار راه‌انداز در خاطرشان بماند و به مرور زمان در ذهن‌شان تثبیت شود تا شما یک مشتری وفادار به خود داشته باشید.

چراغ قوه

این وسیله بسیار وسیله خوبی برای تبلیغات برند محسوب می‌شود، زیرا در مواقع بسیار حساس به کار افراد می‌آید. به عنوان مثال هر خانواده‌ای حداقل سالی یک مرتبه قطعی برق را تجربه کرده است و یا قطعا به خارج از شهر برای مسافرت‌های یک روزه یا بیشتر مراجعه کرده‌اند. در این صورت حتما در تاریکی هوا نیاز به چراغ قوه دارند و شما می‌توانید با رفع نیاز این خانواده‌ها، آنان را به مشتری وفادار خود تبدیل کنید. زیرا برند شما روی وسیله‌ای کاربردی درج شده تا به مرور زمان احساس خوب و دلپسندی به این افراد انتقال دهد.

بالش گردنی

از این وسیله افراد برای ثابت نگه داشتن گردن استفاده می‌کنند تا در هر زمانی بتوانند به صورت ثابت به یک استراحت کوتاه بپردازند. اما در برخی اوقات از این وسیله جهت بهبود و درمان استفاده می‌شود که شما می‌توانید از این فرصت ناب استفاده کنید و از این وسیله به عنوان یک هدیه کاربردی بهره ببرید. امروزه با دیجیتالی شدن زندگی‌ها و سفرهای درون شهری با وسایل نقلیه شخصی وجود این وسیله را در زندگی انسان‌ها یک امر ضروری قرار داده است.

شیکر

وسیله‌ای است که افراد با استفاده از آن می‌توان پودرهای مختلف را با آب مخلوط کرده و در موقعیت‌های مناسب میل نمایند. به عنوان مثال در زندگی‌های دیجیتالی امروزه اکثر افراد وقت بیرون رفتن در طول هفته را ندارند و شاید در آخر هفته‌ها کمی به گردش بپردازند، اما این موضوع همیشگی نیست. به همین دلیل سعی می‌کنند در اوقات فراغت خود به باشگاه ورزشی رفته و در آن محل کالری سوزی را انجام دهند. قطعا شیکر وسیله‌ای کاربردی خواهد بود تا شما بتوانید با استفاده از آن مشتریان خود را به سمت برندتان جذب کنید. زیرا پودرهای مکمل و یا حتی آب خالی در باشگاه‌های ورزشی با استفاده از این وسیله خورده می‌شود و همیشه جلوی چشم افراد، دوستان فرد و کسانی که در باشگاه کنار آن شخص تمرین می‌کنند دیده می‌شود، در نتیجه شما شانس دیدن خود را به میزان بسیار زیادی افزایش می‌دهید.

ترازو

وسلیه‌ای بسیار کاربردی است که وزن انسان، کالاها و... را به نمایش در می‌آورد. این کالا را می‌توان یک ابزار کاربردی دانست که در منزل تمام افراد باید وجود داشته باشد، به این دلیل که هر شخصی می‌خواهد تناسب اندام خود را حفظ کند و به وزن ایده‌آل خود برسد. اما در طرف مقابل همه افراد حتی برای کنجکاوی هم که شده می‌خواهند روی وزنه بروند و وزن خودشان را مورد پایش قرار داده و آن را ببینند. در نتیجه شما می‌توانید با هدیه دادن وزن سنج این فرصت دیده شدن در بین بسیاری از افراد را داشته باشید که در آینده‌ای نه چندان دور مشتری همیشگی شما بشوند.

کیف ابزار

وسیله‌ای است که می‌توان آن را به عنوان محفظه‌ای برای نگه‌داری ابزارآلات مختلف استفاده کرد. به عنوان مثال در هر خانه‌ای قطعا وسایلی مانند پیچ گوشتی، انبردست و... وجود دارد و این وسایل جایی برای نگه‌داری می‌خواهد وگرنه گم شده و ناپدید شدن آن ممکن است در آینده به شما یا فرزندانتان آسیب جسمی وارد کند. قطعا می‌توانید با هدیه دادن این وسیله نامی ماندگار از خود در ذهن افراد به ثبت برسانید و انتظار داشته باشید که در خریدهای آینده خود از محصولات یا خدمات شما استفاده کنند.

متر

وسیله‌ای جهت اندازه‌گیری فاصله‌های مختلف است که در زندگی روزمره انسان‌ها کاربرد بسیار زیادی دارد. قطعا افراد مختلف می‌خواهند فواصل مختلف را با استفاده از متر اندازه بگیرند یا این کار را از روی کنجکاوی انجام دهند. در نتیجه شما می‌توانید از این فرصت بسیار مناسب برای تبلیغات برند خود استفاده کنید و بسیاری از افراد را به سمت و سوی برند خود جذب کنید تا در آینده بتوانید روی خریدهای آنان حساب کنید.

خودکار و سررسید

وسیله‌هایی مانند قلم خودکار نوک ساچمه‌ای و وقایع نامه را می‌توان از جمله وسیله‌هایی در نظر گرفت که مردم در طول روز حداقل یک مرتبه با آن سر و کار دارند. افراد زیادی هستند که در مدرسه خود خودکار و سررسید را استفاده می‌کنند یا اشخاصی هستند که در محل کارشان برای یادداشت موارد مهم از این وسایل بهره می‌برند. در نتیجه این لوازم را می‌توان یکی از وسایل مهم و ضروری دانست که شما می‌توانید با هدیه دادن آن به افراد تبلیغات برند بسیار مناسبی ایجاد کنید. نه تنها خود افراد بلکه دایره ارتباطی شخص هدیه گیرنده می‌تواند مشتری شما شود، زیرا در هربار استفاده آن شخص برند شما دیده می‌شود.

فلش مموری و پاوربانک

حافظه ترابرد و فضای ذخیره‌سازی انرژی را می‌توان از آن دسته لوازمی دانست که شاید بتوانند در زندگی روزمره انسان‌های قرن 21 تاثیر بسیار زیادی داشته باشند. به عنوان مثال فلش یا حافظه ترابرد قطعا می‌تواند برای جابجایی اطلاعات بسیار مورد استفاده قرار بگیرد و کاربرد زیادی داشته باشد. قطعا هر شخصی که اطلاعاتی نزد خود دارد مانند فایل، فیلم، عکس، مقاله یا هر چیز دیگری که افراد دیگر به آن نیاز پیدا خواهند کرد و در نتیجه برای جابجایی آن باید از حافظه فلش استفاده کرد. امروزه گوشی‌های موبایل توانسته‌اند با قراردادن آپشن‌های مختلف نیاز انسان به وسایل دیگر را به کمترین حد ممکن برسانند، در نتیجه یکی از دغدغه‌های افراد هم می‌تواند این موضوع باشد که همیشه موبایل‌شان شارژ داشته باشد. بهترین وسیله را می‌توان پاور بانک در نظر گرفت که از جنبه تبلیغات برند می‌تواند بسیار مفید و مناسب باشد.

اگر مدیر سازمانی هستید که می‌خواهید یک تبلیغات برندینگ موثر داشته باشید، قطعا فضای ذخیره انرژی می‌تواند یک پیشکش تبلیغاتی بسیار مهم در امر ماندگاری شرکت شما باشد. در نتیجه پیشنهاد می‌کنیم که از این فرصت به نفع خود بهره ببرید تا بتوانید تثبیت برند خود در ذهن افراد را به خوبی انجام دهید.

کیف چرم

وسیله‌ای نگه‌دارنده است که به واسطه ماده‌ای طبیعی مانند چرم ساخته شده است. این وسیله از دباغی پوست حیوانات بدست آمده و به دلیل جنس مستحکمی که دارد، می‌تواند تا مدت‌های زیادی از مورد استفاده قرار بگیرد. همین امر می‌تواند برای صاحب یک کسب و کار مفید تلقی شود، به عنوان مثال اگر شما به کارمندان خود یا مشتریانتان در مناسبت‌های مختلف وسیله‌ای نگهدارنده چرمی که از بالا باز می‌شود هدیه دهید، می‌توانید تا مدت‌های زیادی انتظار این را داشته باشید که جلوی چشم مردم قرار بگیرد.

ماگ و لیوان تبلیغاتی

این وسیله به نام‌های لیوان دسته‌دار، جام بزرگ یا ماگ شناخته می‌شود که نوعی فنجان بادوام است که اغلب برای نوشیدن مایعات مختلف استفاده می‌شود. با دیجیتالی شدن زندگی مردم، امروزه اکثر کسب و کارها پشت میزی شده‌اند، در نتیجه همیشه یک نفر هست که پشت میز بنشیند و نیاز به مایعات داشته باشد. در این صورت وسیله‌ای به نام ماگ می‌تواند در این قضیه بسیار مفید و کاربردی شناخته شود. همچنین با استفاده از آن دایره نزدیکان فرد مقابل می‌توانند همواره برند ثبت شده روی لیوان تبلیغاتی را در اکثر اوقات روز تماشا کنند و برند شما علاوه بر ذهن طرف مقابل، روی ذهن دوستان و آشنایان طرف مقابل هم تاثیر بگذارد.

اگر مدیر یک کسب و کاری هستید که می‌خواهید کادو تبلیغاتی مناسبی هدیه دهید، پیشنهاد ما این است که کارمندان خود یا مشتریان وفادارتان و یا کسانی که برای اولین بار از محصولات و خدمات شما استفاده می‌کنند را با یک ماگ تبلیغاتی خوشحال کنید. در واقع این کار را می‌توان یک نوع سرمایه گذاری در نظر گرفت که در آینده می‌تواند مشتریان بسیار زیادی برای شما به همراه آورد.

مزایای استفاده از ابزارهای تبلیغاتی

استفاده از ابزارهای تبلیغاتی به شما کمک می‌کند تا نام و نشان تجاری خود را به مخاطبان بیشتری معرفی کنید. با استفاده از تبلیغات می‌توانید مشتریان جدیدی را برای کسب و کار خود جذب کنید. تبلیغات به افزایش فروش محصولات یا خدمات شما کمک می‌کند. ارتباط مداوم با مشتریان از طریق تبلیغ موثر می‌تواند به ایجاد وفاداری به برندتان در آنها کمک کند. ابزارهای تبلیغاتی به شما کمک می‌کند تا در رقابت با سایر کسب و کارها پیشی بگیرید.

معایب استفاده از ابزارهای تبلیغاتی

استفاده از برخی از ابزارهای تبلیغاتی مانند تبلیغات در تلویزیون یا بیلبورد، هزینه بالایی دارند. برخی از ابزارهای تبلیغاتی مانند تبلیغات تلویزیونی ممکن است به اندازه کافی هدفمند نباشند و به سمع و نظر مخاطبان مورد نظر شما نرسند. در دنیای امروز، رقابت در زمینه تبلیغات بسیار بالا است و جلب توجه مخاطبان کار آسانی نیست.

نحوه انتخاب ابزار تبلیغاتی مناسب

انتخاب ابزار تبلیغاتی مناسب به خواسته شما از نتیجه و هدف آن تبلیغات و یک سری عوامل دیگر بستگی دارد. در اینجا چند نکته برای انتخاب ابزار تبلیغاتی مناسب ارائه می‌دهیم.

  • بودجه خود را تعیین کنید.
  • مخاطبان هدف خود را بشناسید.
  • اهداف بازاریابی خود را مشخص کنید.
  • تبلیغات خود را به دست حرفه‌ای‌ها بسپارید

بعد از انجام هر تبلیغ جامعه آماری را بررسی کنید و ببینید که آیا این نوع تبلیغات تاثیری بر بهبود روند کسب و کار شما و جذب مشتری داشته است یا خیر. بماگ یکی از حرفه‌ای ترین سایت‌ها در حوزه تبلیغات از طریق چاپ بر روی هدایا است.

کاربرد ابزارهای تبلیغاتی سنتی

ابزار تبلیغاتی سنتی با وجود ظهور رسانه‌های دیجیتال و تبلیغات آنلاین، همچنان جایگاه خود را در دنیای بازاریابی حفظ کرده‌اند. این ابزارها به دلیل مزایای متعدد مانند هزینه نسبتاً پایین، دسترسی به مخاطبان گسترده و تأثیرگذاری بالا، همچنان مورد استفاده بسیاری از کسب و کارها قرار می‌گیرند. در ادامه، به بررسی برخی از مهم‌ترین ابزارهای تبلیغاتی سنتی و مزایا هر کدام می‌پردازیم.

چاپ

چاپ از جمله ارزان‌ترین ابزارهای تبلیغاتی محسوب می‌شود. از طریق این روش می‌توانید به مخاطبان گسترده‌ای در مناطق مختلف دسترسی پیدا کنید. با توجه به مخاطبان هدف خود، از روش‌های چاپ مختلف مانند چاپ روزنامه، چاپ مجله، چاپ بروشور و... استفاده کنید. تبلیغات چاپی می‌توانند تاثیر ماندگاری بر روی مخاطبان داشته باشند. البته چاپ بر روی هدایا مانند تقویم‌ها، لیوان، لباس و… هم یک روش موثر تبلیغاتی محسوب می‌شوند.

تلویزیون و رادیو

تلویزیون و رادیو از رسانه‌هایی با مخاطب بالا هستند که می‌توانند به افراد زیادی در مناطق مختلف دسترسی پیدا کنند. تبلیغات تلویزیونی و رادیویی تاثیر بسیار بالایی بر روی مخاطبان دارند و به افزایش آگاهی از برند و جذب مشتریان جدید کمک کنند. با توجه به مخاطبان هدف خود، از شبکه‌های تلویزیونی و رادیویی مختلف استفاده کنید.

نمایشگاه‌ها

اگر بخواهید برند، کالا یا خدمات خود را به صورت حضوری به مشتری بشناسانید، نمایشگاه‌ها بهترین گزینه هستند. در نمایشگاه‌ها می‌توانید به طور مستقیم با مشتریان خود ارتباط برقرار کنید و به سؤالات آنها پاسخ دهید. این مکان‌ها فرصت‌های جدیدی برای همکاری با سایر کسب و کارها و یافتن مشتریان جدید به شما ارائه دهند. با این تبلیغات حضوری حس اعتماد بیشتری به مشتری القا می‌شود.

هدایای تبلیغاتی

هدایای تبلیغاتی علاوه بر اینکه به مشتری حس خاص بودن می‌دهد، برند شما را نیز معرفی می‌کند. این هدایا می‌توانند به افزایش وفاداری به برند در مشتریان و ایجاد حس مثبت نسبت به برندتان در آنها کمک کنند. در مقایسه با سایر ابزارهای تبلیغاتی، هدایا، هزینه نسبتاً پایینی دارند و حس خوبی در مخاطب شما ایجاد می‌کنند. هدایای تبلیغاتی متنوع و زیبا را با بهترین کیفیت می‌توانید از سایت تخصصی بماگ تهیه نمایید و از نتیجه شگفت‌زده شوید.

در این مقاله به بررسی انواع ابزارهای تبلیغاتی، مزایا و معایب آنها و نحوه انتخاب ابزار مناسب برای کسب و کارتان پرداختیم. ابزارهای تبلیغاتی سنتی همچنان نقش مهمی در دنیای بازاریابی دارند و می‌توانند مکمل مؤثری برای ابزارهای تبلیغاتی دیجیتال باشند. همان‌طور که گفتیم انتخاب ابزار تبلیغاتی مناسب به عوامل مختلفی مانند نوع کسب و کار، بودجه، مخاطبان هدف و اهداف بازاریابی شما بستگی دارد. از ترکیبی از ابزارهای تبلیغاتی سنتی و دیجیتال استفاده کنید تا به نتایج مطلوب برسید. خلاق باشید، برنامه ریزی دقیقی داشته باشید و استراتژی بازاریابی خود را به درستی اجرا کنید. با استفاده از ابزارهای تبلیغاتی مناسب و تلاش و پشتکار  به اهداف بازاریابی خود دست پیدا می‌کنید و کسب و کار خود را به موفقیت می‌رسانید.