09158989340

هدایای تبلیغاتی چیست؟

هدیه تبلیغاتی چیست؟

هدیه تبلیغاتی به کالاهایی گفته می‌شود که به صورت معمول روی آن‌ها نام تجاری، لوگو (آرم) یا شعار قرار می‌گیرد. این کالا صرفا برای بازاریابی و برندینگ استفاده می‌شود و باعث ارتباط بیشتر مشتریان با برند ما خواهد شد.

کاربرد هدیه تبلیغاتی چیست؟

کاربرد هدیه تبلیغاتی بیشتر برای تثبیت برند در ذهن مشتری است و با این پیشکش تبلیغاتی، شما در افکار فرد نفوذ کرده و می‌توانید باعث جلب اعتماد وی شوید. با ارائه هدیه تبلیغاتی می‌توانید یک مشتری وفادار داشته باشید که با هربار استفاده از محصول شما، آن را به سایر افراد پیشنهاد دهند. در بازار رقابتی تنها با استفاده از همین ترفندهای ریز موفق خواهید شد.

 

کاربرد هدیه تبلیغاتی

اهمیت استفاده از هدیه تبلیغاتی

اهمیت استفاده از هدیه تبلیغاتی به موارد زیر خلاصه می‌شود:

1. تلقین حس وفاداری در مشتری با هدیه تبلیغاتی

دادن هدیه تبلیغاتی به مشتری باعث ایجاد حس رضایت و در ادامه ایجاد رضایتمندی از برند و شرکت شما می‌شود. این موضوع می‌تواند مشتری را نسبت به خرید از شما خشنود و حس وفاداری را در او ایجاد کند.

2. بهره‌وری بالاتر از کارت ویزیت

طبق تحقیقات صورت گرفته، بهره‌وری هدیه تبلیغاتی بسیار بالاتر از کارت ویزیت است. این موضوع را مدیرانی بیان کرده‌اند که به جای ارائه کارت ویزیت، به مشتری هدیه تبلیغاتی داده‌اند. کارت ویزیت شاید بتواند مشتریانی اندک به کسب و کار شما اضافه نموده، اما نمی‌تواند همانند هدایای تبلیغاتی انتظار شما را برآورده کند.

3. کنار گذاشتن رقبا و شماره یک شدن در بازار رقابتی

هدیه تبلیغاتی را می‌توان روشی مدرن در افزایش درآمد دانست، اما بسیاری از مدیران هستند که هنوز از قابلیت‌های این روش نا آگاهند. ممکن است مدیری که به این روش آگاهی ندارد رقیب شما باشد. در نتیجه شما می‌توانید با دادن هدیه تبلیغاتی به مشتریان، بسیاری از رقبا را کنار بگذارید. به عنوان مثال اهداء سررسید تبلیغاتی در ادارات می‌تواند بسیار مفید باشد.

4. بسیار مقرون به صرفه و مناسب برندسازی

کادو تبلیغاتی هزینه زیادی نمی‌خواهد، اما برخی از کسب و کارها فکر می‌کنند که باید مبلغ زیادی بابت این کار کنار بگذارند. از این رو شما می‌توانید با یک هزینه اندک سرمایه‌گذاری روی کسب و کار خود را شروع کنید.

مشتری یا کارمند شما با هربار استفاده از کادو تبلیغاتی، آرم یا نشان تجاری شما را به خاطر می‌سپارد. علاوه ‌بر این موضوع دوستان یا همکاران نزدیک به فرد هدیه گیرنده هم می‌توانند با هربار استفاده آن شخص از پیشکش تبلیغاتی، برند شما را ببینند. در نتیجه شما با یک هدیه تبلیغاتی، به صورت همزمان می‌توانید تاثیر زیادی بگذارید و این موضوع باعث بازگشت هزینه در آینده می‌شود.

 

اهمیت استفاده از هدیه تبلیغاتی

 

5. انتخاب مشتری توسط شما

انتخاب مشتری توسط شما به این معنی است که انتخاب می‌کنید کدام مشتری را نسبت به برند خود وفادار کنید، یا رضایت کامل او را برآورده سازید. این موضوع می‌تواند در آینده مشتریان را به سمت شما برگرداند که باعث افزایش حاشیه سود کسب و کار می‌شود.

6. تثبیت برند

فرض کنید به مخاطب یا کارمند خود خودکار حکاکی شده یا ماگ تبلیغاتی مزیّن شده به برند شرکت را اهداء کنید؛ این کار تثبیت برند را در ذهن مشتری به دنبال خواهد داشت. این موضوع می‌تواند مشتری را در خریدهای بعدی به سمت برند شما هدایت کند؛ یعنی مشتری رقیبان شما را در نظر نگرفته و ابتدا به سمت شما سوق پیدا کند.

هدایای تبلیغاتی چه مزایایی دارند؟

با اهداء هدیه تبلیغاتی به مشتری افزایش اعتبار برند اتفاق می‌افتد؛ یعنی با هربار دیده شدن برند توسط مشتری، اعتبار برند شما نزد مشتری افزایش پیدا می‌کند. اما این موضوع تنها مزیت هدیه تبلیغاتی نیست و جلب رضایت مشتری نیز از سایر مزایای هدایای تبلیغاتی است.

هدیه تبلیغاتی موثر باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

هدیه تبلیغاتی به تنهایی نمی‌تواند مشتری را به استفاده از برند شما ترغیب کند، به همین دلیل باید برخی از ویژگی‌های خاص خودش را داشته باشد. هدیه تبلیغاتی موثر ویژگی‌های زیر را باید دارا باشد:

 • تطبیق داشتن کادو تبلیغاتی با برند و بیزنس شما
 • تطبیق داشتن با پرسونای مخاطب
 • پیشکش تبلیغاتی نماینده بیزنس شما نزد مشتری و اطرافیان او است.

انواع هدایای تبلیغاتی کدام‌اند؟

هدایای تبلیغاتی مدل‌های متفاوتی دارند که هرکدام از آن‌ها متناسب با کسب و کارهای مختلفی است. شما باید ببینید کسب و کار شما و برندتان با کدام یک از مدل‌های کادو تبلیغاتی همخوانی دارد. برای موفقیت بیشتر شما در برندسازی  و مارکتینگ، انواع هدایای تبلیغاتی در ادامه آورده شده است:

 • هدایای تبلیغاتی دیجیتال
 • ظروف تبلیغاتی
 • هدایای کاربردی
 • هدیه تبلیغاتی اداری
 • هدیه خودرویی

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  فهرست مطالب
  آخرین نوشته ها

  هدایایی تبلیغاتی پول تیکت

  سبد خرید
  ورود

  هنوز حساب کاربری ندارید؟

  فروشگاه
  0 موارد محصول
  حساب کاربری من